Mozková mlha, neschopnost soustředit se a našlápnutí na Alzheimera

12.06.2024

Co stojí za nefunkčním mozkem? Špatným soustředěním? Mozkovou mlhou, problémy s vyjádřením se? ale třeba i nízkým sebevědomým či vůlí? či špatnou pamětí?

Špatné prokrvení mozku a ztráta přirozené pulsace mozku. Ano slyšíte správně, mozek se pravidelně nadechuje a vydechuje, buněčný nádech, proudění mozkomišního moku, který je poháněn primární respirací, biodynamickou silou,  jež tvoří a udržuje naše těla při životě.

Jež aktivuje a řídí celý náš nervový a hormonální systém, o tom třeba někdy příšte:)


Co zapřičiňuje zastavení pulsace a správné proudění mozkomišního moku skrze mozek?

Stresová reakce na ose HPA - hypothalamus, hypofýza, nadledvinky

Od prenetálního období je narušován tento hluboký přirozený rytmus našeho těla. K zastavení dochází je-li těhotná žena ve stresu, potom při násilně vedených porodech, při císařském řezu, citovém chladu v rodině, přílišném tlaku na výkon, chronickém stresu a u dětí pak dlouhý čas strávený na mobilu a hrách bez pohybu venku s ostatními dětmi.

Lidská bytost byla navržená jako součást společenství ostatních lidí, jež jsou ve vzájemné interakci, pohybují se venku na vzduchu a sluníčku. Jsou to základní podmínky, jež udržují naše sebe léčivé mechanismy funkční. Jsme navrženi v interakci na prostředí v níž žijeme a to se plně vytratilo.

Pojdme se blíže podívat na mozek a jeho funkčnost, kdy ztrácí mozek svou schopnost zůstat čověkem (Prefrontal cortex) a kdy se stáváme pouhými vycvičenými zvířátky neb 2/3 mozku je identická se všemi savci?

Pokud používáme pouze ony 2/3, jsme bez nadsázky jen systémem vycvičenými psi bežícími v krysím kolečku. Taková je realita. Bohužel


Glymphatický systém mozku

Bavili jsme se o přirozeném rytmu mozku viz. video, který souvisí s nádechem a výdechem a má klíčovou roli pro prokvení a výživu mozku, ale je také klíčový pro čištěním mozku. Tuto funkci zajijštuje tkz. glymphatický systém.

Je-li zastavena pravidelná pulsace, což v dnešní době má téměr každý díky enormnímu stresu dnešní doby.

Mozek se přestavá vyživovat a začíná být znečištěn vlastními odpady, to má za nasledek odumírání mozkových buněk a ztrátu funkčnosti....zacina to velmi nenápadně občasným zapomínánim, špatným soustředěním, začínaji se plést slova, ztracime vůli, naše sebe vědomí klesá, motivace jde dolů, ztrácíme sami sebe, můžeme cítit mozkovou mlhu a časem to graduje to demenci, Parkinsnem, Alzheimerem.

Naštěstí naše tělo, včetně mozku je velmi dokonale nastaveno, kmenové buňky, včetně těch mozkových jsou funkční po celý nás život.

Mozek ma schopnost neurogeneze (tvorba nových neuronů) a neuroplasticity (schopnost učit se novým věcem a vytvářet nová neuronová spojení) a díky tomu je možné jej zase obnovit a preventivně působit vůči výše zmíněným nemocem.

Klíčem k lepší funkčnosti a prevenci je znovu obnovení pulsace mozku, snížení stresu a podpora lepšího prokrvení mozku krví, jež má dostatek živin na tvorbu kvalitního mozkomíšního moku.


Kraniosakrální Biodynamika a Mitochondriální medicína


Zde přichází na pomoc právě Kraniosakrální Biodynamika v kombinaci s Mitochodnriální (Buněčnou medicínou).

Kraniosakrální Biodynamika umí cíleně snížit stresovou reakci v těle, tím že dokáže obnovit vnitřní dynamickou rovnováhu a znovu aktivovat glymphatický systém mozku, pomocí speciální sekvence na drenáž žilních splavů, coz je lymfatický systém mozku.

Pokud by jsme se chtěli zaměřit na tvorbu krve, zde je klíčový kvalitní chlorophyl na tvorbu krve, plus speciální bylinky na podporu prokrvení a aminokyselinový komplex pro správné složení krve.

Nástup zlepšení funkčnosti od paměti, soustředění, odstranění mozkové mlhy atd. je pak daleko rychlejší a také se může jednat o velmi účinou prevenci vůči demenci, Alzheimeru či Parkinsnu.

Zdroj. Vlastní zkušenost, Kraniosakralni Biodymamika a Mitochondrialni medicína (Mudr. Michail Kučera), Andrew Newberg (Jaké prožitky mění Váš mozek)

Ing. Pavla Moravcova

BCST terapeut

www.pavlamoravcova.cz

Chci se objednat na ošetření